Dzień dziecka 2016

Kolejny już, 8-my raz, Zarząd Jacht Klubu Boruta w Zgierzu zorganizował żeglarski Dzień Dziecka w swoim ośrodku w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim. Tegoroczny dzień dziecka był jedną z imprez organizowanych w ramach jubileuszu 50-ciolecia Klubu. Tak jak co roku, współorganizatorem był Miejscu Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu oraz po raz drugi Gminny Ośrodek z Nowego Duninowa i Pabianicki Klub Sportów Wodnych.

Patronat nad imprezą objął zastępca Prezydenta Miasta Zgierza – Bohdan Bączak, zaś beneficjentami byli młodzi podopieczni wymienionych wyżej instytucji w liczbie 55 dzieci. Dla nich to Jacht Klub Boruta zabezpieczył czternaście jednostek pływających wraz ze sternikami na blisko czterogodzinny rejs po wodach Zalewu Włocławskiego przy pięknej, słonecznej i wietrznej pogodzie. Po rejsie i obiedzie odbyły się pokazy sprawności strażaków ochotników z Duninowskiej OSP, następnie do neofitów przypłynął wraz ze świtą Neptun, aby przeprowadzić chrzest żeglarski. W wolnych chwilach (a było ich niewiele z uwagi na programowe imprezy) dzieci grały i bawiły się na boiskach i w odnowionym basenie PKSW.

 

Jednodniowy pobyt wśród żeglarzy zakończył się wspólnym śpiewaniem szant przy pieczeniu kiełbasek na ognisku. Przed odjazdem do rodzinnych domów dzieci otrzymały od organizatorów paczki z gadżetami oraz słodyczami, ale największą atrakcją były świadectwa chrztu żeglarskiego z nowo nadanymi imionami.

 

Impreza w Nowym Duninowie trwała od godziny 9:00 do 19:30, a obok żeglarzy z Jacht Klubu Boruta uczestniczyli w niej: Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza – Bohdan Bączak, Prezydent Pabianic, Wójt Gminy Nowy Duninów – Mirosław Krysiak, Prezes PKSW – Krzysztof Grzegorek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin – Jacek Liziniewicz, Przewodniczący Rady Gminy Nowy Duninów oraz Sekretarz Miasta Zgierza.

Jacht Klub Boruta

ul. Wschodnia 2
95-100 Zgierz
Telefon: +48 604 426 988
Email: jkboruta@interia.pl

Galeria